999 rezultate për

anetareve

Hashim Thaçi zvarrit emërimin e anëtarëve të KQZ-së Në një konferencë për media të Lëvizjes Vetëvendosje është folur rreth procesit të zvarritjes së emërimit të anëtarëve t
Thaçi vonon emërimin e anëtarëve të KQZ-së 60 ditë pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të duhej të bëhej me përbërje të r
Ministri i kabinetit Haradinaj flet për arrestimin e anëtarëve të Listës Serbe Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh Ministër i Infrastrukturës i Kosovës, Pal Lekaj, ka paralajmë
Kuvendi miraton rekomandimet për përjashtimin e Kosovës nga EQAR Me 61 vota për, 1 kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi ka miratuar rekomandimet e dala nga debati për përjashtimin e AKA-s
Vjen dorëheqja e parë nga antikorrupsioni Ish kryetari i Komisionit Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit Goran Milenkov dha dorëheqje, konfirmuan për MIA-n ng
Ky ishte skenari i Kasamit për shkatërrimin e Lëvizjes BESA (VIDEO) Lëvizja Besa sot ka vazhduar me akuzat ndaj ish kryetarit Bilall Kasami për falsifikim të dokumenteve të paraqitura në g
Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së, zgjidhen dy zv.presidentët për këtë mandat Pas Asamblesë Zgjedhore të datës 7 shkurt, ku u zgjodhën edhe organet e reja drejtuese të futbollit shqiptar, sot nën dr
KQZ-ja po punon pa mandat Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të duhej të kishte përbërje të re që nga muaji shtator, megjithatë ende nuk dihet se k
E FUNDIT/ Bie avioni, dhjetra të vdekur Një avion me 65 pasagjerë është rrëzuar pak minuta më parë në kryeqytetin e Rusisë, Moskë. Mësohet se avioni i tipit
Klubit i mohoet e drejta e votës për kreun e FSHF-së, arsyeja qesharake Soë është një ditë e madhe dhe historike për fatet e futbollit shqiptarë, pasi zgjidhet kreu i FSHF-së. Klubet propozuan
Sherri me shkopa beisbolli në zyrën e bashkisë në Dibër, dalin pamjet (FOTO LAJM) Ditën e sotme në Bashkinë e Dibrës një mbledhje mes anëtarëve të bashkisë ka përfunduar në sherr fizik ku janë përdorur
Sherr mes PS-së dhe PDIU-së, grushte e shkelma mes këshilltarëve në Dibër Ditën e sotme në Bashkinë e Dibrës një mbledhje mes anëtarëve të bashkisë ka përfunduar në sherr fizik ku janë përdorur
Publikohet lista e anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv, mes tyre deputetë dhe prokurorë Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare në “Facebook”, Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë publike listën zyrtare të
Irani konfirmon arrestimin e anëtarëve të ISIS Garda e revolucionit, ushtria e forcave speciale iraniane njoftuan sot arrestimin e anëtarëve të grupit xhihadist të Sht
Sot bëhet varrimi i 5 anëtarëve të familjes në Tetovë Sot pas namazit të Xhumasë bëhet varrimi i 5 anëtarëve të familjes Zulbeari në Tetovë, që u dogjën të gjallë, pasi shtëp
Nenet që përcaktojnë datën e Asamblesë për zgjedhjen e presidentit të ri Në nenin 24 të Statutit të Përgjithshëm të FSHF-së përcaktohet saktësisht se kur zhvillohet Asambleja. “Asambleja e Përg
Qendrat e VV-së duan kthimin e anëtarëve të dorëhequr U kërkua që zgjidhja e problemeve të bazohet në statutin e Lëvizjes Vetëvendosje Njëzet e shtatë përfaqësues të Qendrave
Zaev përshendet dorëheqjet e sotme të anëtarëve të KSHZ-së Kryeministri Zoran Zaev përshëndeti vendimin e anëtarëve të KSHZ-së për kthimin e parave për shkak të kritikave të publi
Mediat ndërkombëtare shkruajnë për muxhahedinët: ǒbëjnë ata në Shqipëri? Media ndërkombëtare “Huffington Post” ka shkruar në lidhje me qëndrimin e atyre që njihen si muxhahedinë në vendin tonë.
Ministri Bytyqi shkeli rregulloren Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka shkelur rregulloren mbi punën e Këshillit Shtetëror të