SUPERLIGA/ Mbyllen pjesët e para, kryesojnë Skendërbeu e Partizani

Janë mbyllur pjesët e para në dy ndeshjet kryesore të Superligës Shqiptare.

Partizani është duke mposhtur Bylisin në “Air Albania Stadium” me golat e Cordioros dhe Cinarit ndërsa për miqtë ka ngushtuar rezultatin Nephe. Kujtojmë që në të dy golat ishte gabimi i portierit Hidi.

Më të njëjtën rezultat e ka mbyllur pjesën e parë edhe Skëndërbeu përballë Teutës. Për korcarët ka shënuar Bregu më pas u ndeshja u barazua nga Kallaku dhe kapiteni Dita rikthen vendasit në avantazh pasi tragohet i saktë nga pika e bardhë e panalltisë në fundin e pjesës së parë. /albue.com/


Shtuar 22.02.2020 16:56