Rama nuk heq dorë e poston videon: Ja si do t’a mposhtim koronavirusin (VIDEO)

Deri më tani në Shqipëri rezultojnë 55 të prekur nga koronavirusi.

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Facebook një video të fundit ku tregon se si Shqipëria do të mposhtë koronavirusin.

Rama ka postuar një video në Facebook për të sensibilizuar qytetarët që të zbatojnë këshillat për të fituar luftën me koronavirusin.

“Shikojeni në 80 sekonda se pse strategjia jonë e luftës është e vetmja rrugë për të shpëtuar jetë, e për ta “lodhur” armikun dhe çfarë ndodh, po të dalim rrugëve trimërisht, duke liruar zinxhirin e masave të forta shtrënguese” shkruan Rama. /albeu.com/


Shtuar 17.03.2020 16:41