Transferimi më i ri i Barcelonës ngjall interesin e dy ekipeve angleze

Martin Braithwaite, i blerw si emergjencw nga Barcelonws pwrtej afatit zyrtar tw merkatos sw janarit, ka ngjallur interesin e dy ekipeve tw Premier League.

Everton dhe West Ham United janë në kërkim të futbollistit të Barcelonës.

Martin u transferua te Barcelona në muajin shkurt nga skaudra e Leganes.

Kurse tani afro dy muaj pas transferimit të futbollistit, për të janë të interesuar dy skuadrat angleze.

Ndërsa besohet që futbollisti do të kushtoj jo më pak se 16 milionë euro.


Shtuar 28.03.2020 20:53