Sidibe harron të veshë çorapin, “çmendet” Ancelotti (VIDEO)

Everton arriti të siguronte 3 pikë të rëndësishme ndaj Crystal Palace ditën e djeshme.

Në këtë sfidë u regjistrua një episod i cuditshëm mes trajnerit të Everton, Carlo Ancelottit dhe lojtarit Sidibe. Francezi e nisi ndeshjen nga stoli, por u thirr për te hyrë në fushë në minutën e 26′ për të zëvendësuar Wolcott të dëmtuar.

Mirëpo në momentin që po futej në fushë, trajneri italian i vuri re mungesën e një çorapi dhe pasi i tha diçka në vesh, Sidibe u kthye me vrap në dhomat e zhveshjes për ta marrë.

Pas kësaj Sidibe hyn në fushë dhe arrin të dhurojë një ndeshje të mirë dhe ndihmojë ekipin të regjistrojë një fitore dhe e cila qetësojë dhe Ancelottin, i cili pas përfundimit të sfidës filloi të bënte shaka me këtë moment.

Tekniku Italian than ë një prononcim për mediat angleze së këtë moment nuk e kishte parë kurrë në jetën e tij.

“Sidibé harroi çorapët. Ishte një përvojë e re për mua dhe ” , u shpreh Ancelotti duke buzëqeshur. /albeu.com/


Shtuar 9.02.2020 11:32