Njihuni me 20 stadiumet më të bukur në botë (FOTO LAJM)

E përdtishmja spanjolle Marca ka bërë një klasifikim të 20 stadiumeve më të bukur në botë, duke u bazuar te një sondazh që ka marrë më shumë se një milion vota.

Në këtë renditje janë të përfshirë shumë impiante të njohur në të gjithë botën, por suprizat nuk mungojnë dhe fillojnë që nga vendi i parë, që i ka shkuar Stadiumit Ndërkombëtar të Kairos.

1 Cairo International Stadium (Al Ahly)

2 Santiago Bernabeu (Real Madrid)

3 Camp Nou (Barcelona)

4 San Mames (Athletic Bilbao)

5 Monumental of Chile (Colo Colo)

6 Wanda Metropolitano (Atletico Madrid)

7 La Bombonera (Boca Juniors)

8 Anfield (Liverpool)

9 Signal Iduna Park (Borussia Dortmund)

10 Stade Olympique de Radès (Esperance Tunis)

11 Mohamed V (Raja dhe Wydad Casablanca)

12 Wembley (nazionale inglese)

13 Velodrome (Marsiglia)

14 Old Trafford (Manchester United)

15 Maracana (Flamengo dhe Fluminense)

16 Stadio Azadi (Iran)

17 San Siro (Inter dhe Milan)

18 Arena Donbass (Shakhtar Donetsk)

19 Allianz Arena (Bayern Munich)

20 Celtic Park (Celtic Glasgow)


Shtuar 10.05.2020 18:53