Man United dhe Liverpool në garë për mbrojtësin e Watford

Liverpool dhe Manchester United po bëjnë një luftë të vërtetë jashtë fushave të blerta për një objektiv të përbashkët në merkato. Dy klubet e mëdha të Premier League-s duan të afrojnë sulmuesin Ismaila Sarr për të përforcuar repartin e avancuar, teksa ditë më parë “Djajtë e Kuq” u duk sikur arritën akordin, por tashmë Liverpooli me një ofertë 35 milionë stërlina janë në avantazh për 22-vjeçarin.

Ky i fundit zbriti në Championship me Watfordit dhe në një prononcim të fundit tha se është i hapur për çdo ofertë dhe se deri tani ende nuk ka marrë asnjë të tillë zyrtarisht.


Shtuar 23.09.2020 13:48