Juventusi gjen zëvendësuesin e Douglas Costas

Napoli nuk është skuadra e vetme e interesuar për Cengiz Under.

Talenti turk i Romës, po kërkohet edhe nga kampionët e Serie A, skuadra e Juventusit.

Mediet në Itali raportojnë se Juventus po shikon një zëvendësim për Douglas Costan, dhe Under, bën pjesë në listën e tyre.

Douglas Costa, po kërkon më shumë minuta te Juventus, me Maurizio Sarrin që nuk është në gjendje t’ia garantojë diçka të tillë.

Transferimi i Cengiz Under mund t’i kushtojë Juventusit deri në 25 milionë euro.

Under te Roma është transferuar në vitin 2017, nga skuadra turke Basaksehir.


Shtuar 28.07.2020 21:19