Ibrahimovic thyen rekord në Serie A (FOTO LAJM)

Ibrahimovic sot e ka zhvilluar ndeshjen e 222 në Serie A.

Ish-sulmuesi i Suedisë, në sfidën kundër Udineses shënoi fitoren e 150 në kampionatin italian.

Me këtë rast bëhet futbollisti që arrinë këtë shifër më shpejtë nga cilido futbollist që nga viti 1994.

Ai 150 fitore i arriti për 222 ndeshje, duke lënë mbrapa Cambiason, Insignen, Maiconin e Asamoahn .

Ibra më parë ka luajtur për Juventusin, Interin dhe kjo është hera e dytë që i bashkohet Milanit.


Shtuar 19.01.2020 15:50