Diego Costa drejt Serie A, ekipi i kryeqytetit shfaq interes për sulmuesin

Me Edison Cavanin i cili duket se e ka marrë rrugën për në Spanjë, largimi i Diego Costas është i padiskutueshëm.

Mediat italiane pretendojnë se sulmuesi do të vazhdojë karrierën në Serie A, me saktë në fanellën e Romës.

Roma kërkon që të krijojë një tandem të mirë në sulm, me Diego Costan dhe Edin Dzekon.

Diego Costa tashmë ka provuar Premierligën dhe La Ligan, dhe Serie A, do të ishte një përvojë e mirëseardhur.


Shtuar 14.04.2020 13:55