Vrau babë e bir e kërkon lirinë, jepet vendimi për Etien Canin

Ka humbur të drejtën për t’a zbutur dënimin në “arrest shtëpie” shtetasi Etien Cani, i akuzuar për vrasjen e dy personave, babë e bir në 15 gusht 2012.

Gjykata e Elbasanit ka vendosur që ta lërë në burg dhe të refuzojë kërkesën e tij për lehtësim mase.

I arrestuar për ekzèkutimin e Gentian dhe Nezir Beqirit, Cani përfitoi nga situata e shkaktuar nga sëmundja Covid-19, por Gjykata e rrëzoi kërkesën për tu liruar nga qelia.

Prej muajit nëntor 2019, Etien Cani vuan dënimín në burgùn e Elbasanit. Arrestími i tij u bë në qershor të vitit 2019 në Itali dhe në nëntor u ekstradùa drejt Shqipërisë.

Edhe Ervis Bardhi është arrestuar së bashku me Canin në qershor 2020 nga autoritetet italiane. /albeu.com/


Shtuar 1.05.2020 15:59