Surprizat e motit për nesër: Mëngjesi nis me temperatura të ftohta

Moti i qëndrueshëm do të vazhdojë të na shoqërojë edhe në ditët e para të 2020.

Sipas IGJEUM, orët e para të së premtes do të jenë në kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që kthjellimet të mbizotërojnë, por në orët e pasdites dhe në vijim parashikohet shfaqje e vranësirave kryesisht ne Juglindje të territorit.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga -3°C në 10°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veri-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Parashikimi i IGJEUM për nesër, e premte 3 janar 2019:

RESHJET

Nesër (e premte, dt.03), nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt.03) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 3 / 11 °C

në vendet e ulëta: 1 / 10 °C

në vendet malore: -3 / 5 °C

ERA

Nesër (e premte, dt.03) era do të fryjë e lehtë deri mesatare


Shtuar 2.01.2020 21:53