Plas sherri në Peshkopi, plagoset polici

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Peshkopi, ku ka mbetur i plagosur me mjet prerës një efektiv policië.

Ngjarja ka ndoshur rreth orës 13.30, ku për motive të dobëta, dyshohet se shtetasit R.M, dhe A. M, kanë plagosur me mjet prerës, shtetasin B. Z..

Mometalisht ai po merr ndihmë mjekësore në spitalin e Peshkopisë, jashtë rrezikut për jetën.

Falë reagimit të menjëhershëm të shërbimeve të policisë është bërë kapja e shtetasit R. M,. i cili është shoqëruar në komisariat.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


Shtuar 9.01.2020 13:43