Motori humb kontrollin, plagosen dy efektivët e policisë

Një aksident i rëndë është regjistruar këtë pasdite në Orikum ndërsa është përfshirë një mjet i policisë së shtetit, e për pasojë kanë mbetur të plagosur dy efektivë.

Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes, ndërsa janë dërguar me urgjencë në spital.

Dyshohet se drejtuesi i mjetit, njëri nga dy efektivët, ka humbur kontrollin e drejtimit duke përfunduar jashtë rrugës.

Mësohet nga burimet se dy efektivët udhëtonin me motor të forcave “Shigjeta”, dhe nuk kanë marrë plagë të rënda.


Shtuar 4.07.2020 17:06