Meta i fundit, personalitete do të mbajnë fjalën në manifestimin në Bulevard

Jemi vetëm gjysmë ore larg manifestimit të thirrur nga Presidenti Meta, ndërkohë që janë mësuar të tjera detaje.

Mësohet se fjalën në nisje të manifestimet do ta mbajë Ledion Bianko, personalitet i njohur i të drejtës ndërkombëtare dhe ish-anëtar anëtari i Gjykatës Europiane.

Gjatë manifestimit do të ketë disa folës, personalitete të shquara, mes të cilëve edhe regjisori i njohur, Robert Budina, ndërsa Kreu i Shtetit do të flasë në fund të tyre.

Mësohet se do ketë disa folës, personalitete të shquara, në fund të tyre do të flasë Presidenti Meta. Më pas do të firmosë një dekret që sipas asaj që ka deklaruar Meta do të jetë hapi i parë që i pasuar edhe nga të tjerë më pas, që do të ndalojnë grushtin e shtetit.


Shtuar 2.03.2020 15:32