Manastirliu prek me fjalët për mjekun që ndërroi jetë: Luftoi dy javë me COVID-19!

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manatirliu ka reaguar në lidhje me humbjen e jetës për shkak të infektimit me Covid-19 të mjekut Sefer Dervishi.

Në postimin e saj në facebook Manastirliu, ngushëllon të afërmit dhe kolegët e mjekut të ndjerë, si dhe bën me dije se Dervishi lúftoi dy javë me virusin e rrézikshëm në spitalin “Shefqet Ndroqi”, pa mundur dot ta mposhtë atë.

“E trishtuar për ndarjen e parakohshme nga jeta të mjekut të përkushtuar të qendrës shëndetësore Helmas në Kavajë, dr. Sefer Dervishit, i cili luftoi për dy javë në spitalin “Shefqet Ndroqi”, por me gjithë përpjekjet e mëdha të kolegëve, nuk ja doli ta mundë virusin e rrézikshëm.

Ngushëllime të sinqerta familjes dhe kolegëve të dr. Seferit, mjekut të palodhur që i shërbeu me devotshmëri të pashoqe komunitetit të tij.

U prehtë në paqe”, shkruan Manastirliu.


Shtuar 16.09.2020 19:45