I infektuari i parë me koronavirus në Mirditë ishte punonjës i spitalit të Rrëshenit

Mirdita i është shtuar sot hartës së qyteteve që kanë raste pozitiv me koronavirus në vendin tonë. Burime bëjnë me dije se personi i infektuar është anëtar i administratës së Spitalit të Rrëshenit.

55-vjeçari ndodhet i shtruar në spitalin infektiv të Tiranës në gjendje të rëndë shëndetsore. I infektuari në fjalë nuk ka patur histori udhëtimi apo takime me persona që kanë lidhje me Italine.

Ai ka 10 ditë qe kurohej në shtëpi për veshkat, dhe vetëm tani i është bërë testi nga ku ka rezultuar pozitiv me Covid.

Personi në fjalë ka pasur kontakte të shumta me personelin në spitalin e Rrëshenit, ndërsa nuk dihet nëse ata janë vendosur në karantinë, apo kanë shfaqur shenja të koronavirusit.


Shtuar 29.03.2020 10:22