Gazetari i njohur shqiptar infektohet me Covid-19: Ju lutem kujdesuni!

Një tjetër personazh publik shqiptar ka rezultuar sot i infektuar me Covid-19.

Pasi ka bërë tamponin, gazetari Bledi Strakosha është konfirmuar pozitiv dhe këtë lajm e ka dhënë vetë për ndjekësit në rrjete sociale.

Ai ka dashur të japë një mesazh për të gjithë personat që e ndjekin, duke i këshilluar të bëjnë sa më shumë kujdes, shkruan iconstyle.

Kjo pasi virusi mund të të infektojë edhe nëse ti tregon kujdes të shtuar për veten, siç i kishte ndodhur konkretisht atij.

View this post on Instagram

Të dashur miq, pavarësisht kujdesit të shtuar, sot rezultova pozitiv me Covid-19 😔 Ju lutem kujdesuni sa të mundeni për veten dhe të tjerët 🙏🏻

A post shared by Bledi Strakosha Media® (@bledistrakosha) on

“Të dashur miq, pavarësisht kujdesit të shtuar, sot rezultova pozitiv me Covid-19. Ju lutem kujdesuni sa të mundeni për veten dhe të tjerët.”- ka shkruar Strakosha.


Shtuar 28.07.2020 15:23