DETAJET/ Plas sherri masiv me armë zjarri, policia e pranon: Dy të lënduar

Mbrëmjen e sotme në Durrës ka ndodhur një ngjarje e rëndë ku janë plagosur dy persona si pasojë e një sherri me armë zjarri.

Reagimi i policisë:

Më datë 18.09.2020, rreth orës 20:00, në lagjen nr.13. Durrës, pas një konflikti të çastit me mjete të forta e më pas me armë zjarri midis disa personve, janë plagosur me armë zjarr shtetasit A.B., dhe E.Gj., të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Falë reagimit të menjëhershëm të Policisë, janë shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës 6 shtetas dhe mes tyre është autori i ngjarjes, por nuk jepen të dhëna për shkak të hetimit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e ngjarjes.


Shtuar 18.09.2020 18:46