Zyrtare: Arijanet Muric firmos me ekipin e njohur spanjoll

Arijanet Muric është portieri i Gironas, ku shkon si huazim nga Manchester City.

Muric ka bërë karrierë edhe tek NAC Breda në Holandë, ndërsa është formuar në klubet zvicerane si Grasshopper Club Zürich, FC Zürich dhe SC YF Juventus.

Ai tashmë pritet të ketë minuta më shumë te ekipi spanjoll që synon të ngjitet në La Liga.


Shtuar 18.09.2020 18:44