Dëgjohen të shtëna, sherr masiv midis të rinjve në Elbasan

Një sherr masiv ka ndodhur mes disa të rinjve në qytetin e Elbasanit.

Bëhet e ditur se se ngjarja ka ndodhur në lagjen “Emin Matraxhiu”.

Ndërkohë, dýshohet për persona të plagosur. Sipas burimeve në vendngjarje thuhet se janë dëgjuar edhe të shtena armësh.

Kònflìkti ka ndodhur midis 3 personave dhe është démtuar një shtetas emri i të cilit nuk dihet ende.

Personi i lenduar po merr mjekim në Spiìtalin e Elbasanit dhe fatmirëshit është jashte rrezikut për jetën.

Burime bëjnë me dije se janë përdorur edhe armë pasi kjo konfirmohet nha banorët e zonës, ndërsa pòlicia e mohon diçoa të tillë, shkruan faxweb.

Një mjet tip furgon dhe një mjet tjetër në bordin e të cilëve dyshohen se kane qenë rreth 12 persona të pajisur me shkòpa bejsbolli dhe armë kanë zbritur nga dy mjetet dhe kanë gòditur një grup personash.


Shtuar 30.06.2020 21:55