Aktori i njohur dhe gruaja e tij infektohen nga koronavirusi

Aktori i njohur amerikan Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij, aktorja Rita Wilson, kanë rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit.

Lajmin e ka bërë me dije vetë Hanks, i cili deklaroi se ai dhe e shoqja ishin duke udhëtuar për në Australi, kur zbuluan se ishin prekur nga virusi i rrezikshëm, për shkak të simptomave që nisën të shfaqin.

“Ne do të mbahemi në vëzhgim dhe do të izolohemi, në mënyrë që të mos dëmtojmë shëndetin dhe sigurinë e të tjerëve”, tha Hanks.

Po ashtu ai bëri me dije se do i mbajë të informuar ndjekësit e tij në vijim të situatës.


Shtuar 12.03.2020 07:21