Vranësira dhe mjegull, si do të jetë moti sot?

Moti do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës në lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët e tjera do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus 5 një deri në një gradë, ndërsa ajo e ditës prej gjashtë deri në 12 gradë Celsius.

Në Shkup moti do të jetë më vranësira. Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në minus një gradë, ndërsa ajo e ditës deri në gjashtë gradë Celsius.


Shtuar 14.01.2020 08:37