Mëngjesi në tavë për 5 minuta

Keni provuar ndonjëherë një recetë të tillë për mëngjes?

INGREDIENTËT

2 feta proshutë e tymosur
2 patate të ziera
5 vezë të mëdha
½ gotë qumësht
½ lugë çaji piper
8 lugë çaji kripë
2 filxhanë me djathë çedar të grirë imët
2 feta bukë të thekur

UDHËZIMET

1.Parangrohni furrën në 200 gradë celsius.

2.Në një tas rrihni vezët. Shtoni bukën e copëtuar,purenë e patateve, qumështin e ngrohtë dhe i përzieni mirë.

3.I shtoni pak kripë e piper.

4.Merrni një tavë dhe shtroni në të, masën që përgatitët.

5.Sipër i shtoni djathin çedar. E fusni në furrë për 25-30 minuta. Ju bëftë mirë!/neps


Shtuar 17.04.2020 08:22