Qyteza e miliarderëve, dy më të pasurit në planet jetojnë 1 km larg njëri-tjetrit (FOTO LAJM)

Xhef Bezos, pronari i Amazo.com ia kaloi Bill Gejtsit për pasuri. Ata janë tashmë dy njerëzit më të pasur në planet, dhe të dy bashkë jetojnë në të njëjtën qytezë prej 3000 banorësh, më pak se 1 km larg njëri-tjetrit.

Qyteza ku kanë zgjedhur të jetojnë quhet Medina, shumë pranë Siatëllit, dhe ata nuk janë të vetmit miliarderë që jetojnë aty.

Po si duket qyteza ku kanë zgjedhur të jetojnë dy njerëzit më të pasur në botë?


Shtuar 19.02.2020 13:43