Cilat janë ndryshimet mes dy Koreve (FOTO LAJM)

Këto imazhe fantastike tregojnë ndryshimet mes Koresë së Jugut dhe Veriut. Edhe pse ndajnë të njëjtin emër dhe gadishull, sërish ndryshimet janë shumë të mëdha.

Vendi komunist jeton në varfëri, kurse jugu është një nga vendet më të pasur në planet. Fotot janë realizuar nga fotografi gjerman Dieter Leistner i cili ka sjellë edhe një libër për këtë ceshtje. /albeu.com/


Shtuar 9.01.2020 14:03