Reali mposhtet nga Levante, humb kreun para “El Clasiccos” (VIDEO)

Levante ka shënuar fitore ndaj Real Madridit në kuadër të javës së 25-të në La Liga.

Ishte Morales ai i cili realizoi golin e vetëm në këtë takim në minutën e 79-të.

Gjithashtu vlen të theksohet se Eden Hazard u lëndua dhe lëshoi fushën në minutën e 67-të.

Me këtë humbje, Reali humb edhe vendin e parë dhe tani mbetet në pozitën e dytë me 53 pikë, dy më pak se Barcelona.

Kujtojmë se javën tjetër luhet “El Clasico”.


Shtuar 22.02.2020 22:14