Melania Trump apo Bill Biden, kush e fitoi “garën” e zonjës së parë (FOTO LAJM)

Ka ngjallur shumë reagime përballja e parë mes Donald Trump dhe Joe Bide.

Debati që u shoqërua me tone të larta dhe me fyerje persionale nuk solli ndonjë fitues të qartë (edhe pse për mediat e majta, kundërshtare të Trump, Biden e fitoi bindshëm këtë debat), nuk mund të thuhet e njëjta gjë për “betejën” mes kandidateve për “Zonjën e Parë” të Amerikës.

“Betejë” e fituar bindshëm nga Melania Trump, jo vetëm për shkak të moshës më të re në krahasim me Bill Biden, por edhe për stilin e saj, që e bën një prej femrave më me klas në botë.

Madje, Melania arriti të linte pas edhe “rivalen” tjetër të saj, Ivanka Trump, me të cilën raportohet se ka një armiqësi të hapur, për shkak të marrëdhënies së afërt të Donald Trump me të bijën.

Zonja e Parë veshi një kostum të zi me shirita nga Dolce & Gabban ndryshe nga Ivanka, e cila zgjodhi kostum të bardhë nga Gabriela Hearst.

Ndërkohë që Donald Trump kaloi pjesën më të madhe të pandemisë duke minimizuar efektivitetin e maskave, gruaja dhe vajza e tij zgjodhën të mbanin maska ndërsa bënin rrugën për në vendet e tyre, para se të fillonte debati.


Shtuar 30.09.2020 10:21