“VV dhe LDK nuk po e bëjnë Qeverinë por po bëjnë fushatë kundër njëra-tjetrës”

Gazetari Adriatik Kelmendi ka komentuar zhvillimet e fundit poltike në vend dhe mungesën e finalizimit të marrëveshjes bashkëqeverisëse LDK-LVV.

Kelmendi me anë të një shkrimi në Facebook thotë se këto dy subjekte në vend se ta bëjnë qeverinë bashkë dhe ta çojnë përpara vullnetin e qytetarëve, po e vazhdojnë fushatën zgjedhore kundër njëra-tjetrës raporton Gazeta Blic.
Postimi i plotë:

Lëvizja “Vetëvendosje!” dhe Lidhja Demokratike e Kosovës në vend se ta bëjnë qeverinë bashkë dhe ta çojnë përpara vullnetin e qytetarëve, po e vazhdojnë fushatën zgjedhore. Por kësaj radhe jo kundër partive të PAN-it, por kundër njëra-tjetrës.


Shtuar 19.01.2020 21:23