Deputetja boshnjake mbron UÇK-në: Do të jemi në rrugën e çlirimtarëve

Deputetja boshnjake në Kuvendin e Kosovës, Duda Balje, ka mbrojtur luftën e shenjtë të ushtrisë çlirimtarë të Kosovës.

Përmes një statusi në Facebook, ajo ka thënë se shteti i Kosovës meriton barazi.

“Përjetësisht edhe unë si boshnjake jam dhe do të mbetem në rrugën e çlirimtarëve të shtetit të Kosovës! Shteti ynë, rinia dhe i gjithë populli meritojnë liri, barazi dhe jetë të lumtur”, ka shkruar ajo.


Shtuar 25.06.2020 20:17