Sfida Instagram-Realitet, çfarë fshihet pas fotove me mijëra “like” (FOTO LAJM)

Sipas (RSPH) Shoqërisë Mbretërore për Shëndetin Publik, Instagrami është rrjeti social më i dëmshëm për shëndetin mendor.

Çdo ditë, jemi të zhgënjyer kur fillojmë të krahasojmë jetën tonë me fotot në internet, pa menduar as se si u krijuan këto foto perfekte. Për fat të mirë, ka përdorues që janë të gatshëm të zbulojnë se si duket jeta e tyre pa Photoshop dhe filtra.

Për më tepër ndiqni fotogalerinë e mësipërme./albeu.com/


Shtuar 26.05.2020 10:40