Kërcënohet Lavezzi, duam para ose do do të publikojmë videon erotike me partneren (FOTO LAJM)

Ezequiel Lavezzi nuk po jeton ditët e tij më të mira.

Ish-futbollisti argjentinas, i cili po kalon karantinë për shkak të pandemisë koronavirus në plazhet e Karaibeve të Shën Barth me partnerin e tij të re, ka denoncuar rastin e një video erotike në të cilën ai dhe e dashura e tij janë të përfshirë, shkruan Albeu.com.

“El Pocho” deklaron se ai ka marrë kërcënime për disa javë përmes llogarive në Instagram teksa personat kërkojnë një shumë prej 5000 dollarësh në këmbim të mos transmetimit të videove të ndaluara dhe bisedave private. Krimet e hetuara janë për “zhvatje dhe shpërndarje të imazheve private”.

“Ata filluan t’i shkruajnë nga dy llogari në Instagram. Jo vetëm ai, por edhe e dashura e tij, Natalia Borges, me të cilën jeton. Këta njerëz i thonë Lavezzit se ka videot dhe bisedat e tyre dhe i japin detaje të përmbajtjes. Kjo është arsyeja pse ai i jepet besueshmëria e ankesës. Edhe pse nëse do të ishin të rreme do të ishte zhvatje gjithsesi ”, bëjnë me dije burime pranë raportit të çështjes.

Ndërkohë kjo është hera e dytë që Lavezzi është përfshirë në një rast zhvatjeje seksuale. Pak para Kupës së Botës 2014, ata publikuan një seri fotografish me përmbajtje të lartë seksuale me partneren e tyre të atëhershëm, Yanina Screpante. /albeu.com/


Shtuar 12.05.2020 21:49