E dhimbshme në Kroaci, tërmeti nxjerr në rrugë njerëzit e frikësuar nga koronavirui (FOTO LAJM)

Kroacia u godit sot nga një tërmet i fuqishëm 5.3 ballë i shkallës rihter, duke shkatërruar disa makina dhe banesa. Nga tërmeti raportohet se ka humbur jetën edhe një 15-vjeçar.

Pas tërmetit, qytetarët kanë vërshuar rrugëve të Zagrebit.

Ndërkohë në fotot që po bëjën xhiron e rrjetit shihet dhimbja e madhe e qytetarëve, të cilët nuk dinë nga cila fatkeqësi të mbrohen më parë, koronavirusit apo tërmetit tragjik.


Shtuar 22.03.2020 13:09