ZYRTARE/ Frosinone shkarkon Nestan nga posti i trajnerin

Skuadra e Serie B, Frosinone ka shkarkuar Alessandro Nestan nga detyra e trajnerit.

Frosinone ka shkarkuar Alessandro Nestan nga posti i trajnerit.

Nesta u emërua trajner i Frosinones në vitin 2019, dhe ka përfunduar aventurën e tij tek klubi italian pas gati dy vitesh aty.

Frosinone gjendet në vendin e 12-të në Serie B dhe ambicia e tyre për promovim në Serie A ka përfunduar këtë sezon. Kjo duket të jetë arsyeja kryesore e shkarkimit të Nestas.

Lajmin për shkarkimin e italianit a ka bërë vet klubi përmes uebfaqes dhe e ka shpërndarë në rrjetin social, Twitter.

“Frosinone Calcio deklaron se ka liruar nga detyra, Alessandro Nestan dhe stafin e tij teknik. Klubi e falënderon Nestan dhe bashkëpuntorët e tij dhe iu uron suksese në të ardhmen”, thuhej në komunikatën e klubit./

Shtuar 22.03.2021 03:03