ZYRTARE/ Andre Silva bëhet me ekip të ri, firmos me ekipin e njohur (FOTO LAJM)

Andre Silva do të vazhdojë karrierën te Leipzig.

Pas dy sezonesh fantastike tek Eintrahti i Franfurtit ku shënoi 40 gola në 57 ndeshje, për sulmuesin 25 vjeçar hapet një dritare e re në karrierë drejt një klubi mjaft kompetitiv sezonet e fundit.

Silva ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare dhe pritet të jetë lideri i sulmit të Lajpcig në sezonin e ardhshëm.

Shtuar 2.07.2021 21:03