Zgjidhet lojtari më i mirë te Barcelona

Pedri njihet si lojtari më i mirë i sezonit te Barcelona.

Mesfushori 19-vjeçar fitoi votën e tifozëve me 30.67% të votave.

Vendi i dytë i takoi Ronald Araujo (27.11%) dhe vendi i tretë Marc-Andre ter Stegen (7.29%).

Në sezonin 2021/22 Pedri ka luajtur 22 ndeshje, ka shënuar 5 gola dhe ka bërë një asistim. /albeu.com/