Yjet e Manchester United të shënjestruar nga një bandë me Audi të zi

Asi i Manchester United, Paul Pogba, u godit nga të njëjtët hajdutë që terrorizuan bashkëlojtarët e tij të “Djajve të Kuq”, besojnë policët.

Një makinë Audi e zezë, e parë pranë rezidencës së tij prej 3.5 milionë paund, kuptohet se është parë pranë shtëpive të të paktën dy lojtarëve të tjerë të shënjestruar nga banda.

Policia që po heton bastisjen e javës së kaluar po shikon gjithashtu nëse mund të gjejë ndonjë lidhje me një bastisje ndaj asit të Manchester City, Joao Cancelo.

Katër banditë e goditën me grusht dhe vodhën bizhuteri më 30 dhjetor.

Një burim i tha “The Sun”: “Ka shumë filmime CCTV dhe siguri në shtëpi, kështu që policia po bën shumë punë rreth kësaj.

“Makina ka targa false, por oficerët po bëjnë përparim.”

Një hajdut vodhi një kasafortë, që besohet se përmbante dy orë të dizajnuara dhe sende “të pazëvendësueshme”.

Pogba u fotografua i furishëm duke e detyruar rrugën e tij përmes trafikut vetëm pak çaste pasi mbaroi ndeshja për t’u kthyer për të kontrolluar fëmijët e tij.

Mbrojtësi i United Victor Lindelof, i cili jeton pranë fituesit francez të Kupës së Botës, po luante kundër Brentford më 19 janar kur hajdutët hynë brenda.

Gruaja e tij mbylli veten dhe dy fëmijët në një dhomë paniku.

Katër ditë më parë, shtëpia e Jesse Lingard ishte në shënjestër teksa United luante me Aston Villa.

Dhe ylli në rritje Hannibal Mejbri, 19 vjeç, ishte viktimë pas Krishtlindjeve në një pronë të marrë me qira.

Dera e pasme e oborrit të tij u thye dhe makinat iu vodhën./ h.ll/albeu.com