UEFA me dorë të hekurt, gjobit për sjellje josportive Romën dhe Leicester

UEFA ka gjobitur Romën me 46 mijë euro për sjellje josportive, hedhjen e objekteve, ndezjen e fishekzjarrëve dhe bllokimin e kalimeve publike në lidhje me ndeshjen e parë të Conference League kundër Leicesterit.

Por institucioni i lartë sportiv nuk ka lënë pa u lagur klubin anglez, duke e gjobitur me 24 mijë euro./ h.ll/albeu.com

Shtuar 18.06.2022 11:39