Tuchel mbyll derën për Ziyech

Menaxheri i Chelseat, Thomas Tuchel, ka zgjidhur thashethemet për një largim të mundshëm të Hakim Ziyech në janar: ” Nuk ka asnjë mendim për një tregti të mundshme, tregti apo çfarëdo tjetër në dimër.  Nuk kam folur me askënd për këtë këtu në Cobham.”

Përveç kësaj, trajneri gjerman tha se e ka futbollistin: “Ai është një djalë i rëndësishëm, një djalë shumë i talentuar, një djalë shumë ambicioz dhe është një pjesë integrale e ekipit tonë. Ai ishte sezonin e kaluar, ai është këtë sezon dhe shpresojmë. për më të mirën e tij gjatë gjithë kohës.”

Për shkak të protagonizmit të vogël që ka me ‘Blutë’ këtë sezon, ai ka luajtur vetëm katër ndeshje në Premier League , Ziyech tashmë po mendonte të ardhmen e tij larg Londrës dhe ndër kandidatët për të marrë shërbimet e tij ishte FC Barcelona. r.t/albeu.com

 


Shtuar 20.11.2021 22:27