Trazira në Lisbonë, ultrasit e Dortmund-it përleshen me policinë (VIDEO)

Tifozët ultras të Dortmundit kanë shkuar në Portugali për të mbështetur ekipin e tyre në sfidën ndaj Sporting.

Në Lisbonë, ultrasit e ekipit gjerman janë përballur me policinë duke shkaktuar rrëmuja dhe dhunë. Nga kjo përleshje kanë mbetur 2 policë të plagosur ndërsa 7 tifozë të Dortmund-it janë arrestuar./h.ll/albeu.com


Shtuar 24.11.2021 18:45