Totti bëson se Lewandowski meriton “Topin e Artë”

Legjenda e Italisë dhe Romës, Francesco Totti mendon se sulmuesi polak, Robert Lewandowski meriton të jetëfituesi i “Topit të Artë”.

Totti foli për Sport pak para nisjes së ceremonisë që do të mbahet në Paris.

Leo Messi shihet si favoriti kryesor për të fituar këtë trofë për herë të shtatë në karrierë.

Të themi që jemi mësuar të jetë gara mes Messit dhe Ronaldos. Por, këtë vit, do doja ta fitonte Leëandoëski”, tha ai./albeu.com

 


Shtuar 29.11.2021 18:10