Te Juventus fitonte 31 milion euro, ja sa pak do fitojë CR7 te Man United

Cristiano do të fitojë vetëm 24 milion euro në sezon te Man United, ndryshe sa merrte te Juventusi plot 31 milion euro në vit.

Kështu portugezi ka pasur dëshirën e madhe vetëm e vetëm t’i bashkohet Man United dhe rroga nuk ishte aspak problem për të.

Ndërkohë, Ronaldo pritet të debutoje me fanellëne  Man United më 11 shtator kundër Newcastle. /albeu.com/ albeu.com/

 

 


Shtuar 29.08.2021 15:26