Sassuolo arrin marrëveshjen me Interin për Pinamontin

Pas takimit të së martës në mbrëmje mes drejtesve të Interit dhe Sassuolos, u arrit marrëveshja për rekrutimin dhe shifrat për kalimin e Pinamontit te emilianët.

Nuk do të ketë nnjë të drejtë riblerje nga zikaltërit për sulmuesin italian. Sulmuesi i ri italian pritet ta ketë klauzolën 30 milionë euro. Detajet e kontratës priten të zbulohëen në orën në vazhdim.

Sassuolos do të paguajë 20 milionë euro për kartonin e tij./ h.ll/albeu.com

Shtuar 10.08.2022 09:13