“Rrëmujë” te Milani, mesfushori refuzon rinovimin

Franck Kessie si Donnarumma dhe Calhanoglu, mesfushori nga Bregu i Fildishtë vazhdon të mos arrijë gjuhën e përbashkët për rinovimin e kontratës.

Duke parë se kontrata i skadon në qershor, kjo e dërgon në mundësinë e largimit me parametra zero siç ndodhi me Donnarumma dhe Calhanoglu.

Gjithësesi me performancat e shkëlqyera të Tonali, duket se do ta bëjë largimin e Kessie më pak dramatike.

Të interesuar për shërbimet e mesfushorit janë PSG, Barcelona dhe Liverpool./albeu.com


Shtuar 12.10.2021 14:35