Roma dhe Inter piketojnë mbrojtësin e Manchester United

Me shumë ngjasa e karriera për mbrojtësin Victor Lindelof do të vazhdojë në Itali.

Sipas “TodoFichajes.net”, Lindelof është jasht planeve të klubit anglez dhe me shumë mundësi do të largohet.
Manchester United e ka vlersuar mbrojtësin me vlerën e 24 milion euro.

Për 27-vjeçarin suedez është interesuar Roma por duhet të ketë kujdes nga zikaltërit e Inter sepse kanë kërkuar informacion për Lindelof , të cilët këta të fundi e shohin si zëvendësuesin e De Vrij.


Shtuar 22.10.2021 10:28