Reagimi i parë i Aubameyang për shkarkimin e Tuchel

Matt Lowe i The Telegraph shkruan se drejtuesit e Chelsea-t kanë njoftuar lojtarët për shkarkimin e Thomas Tuchel përmes mesazheve SMS.

Por jo të gjithë, u thirr personalisht Pierre-Emerick Aubameyang. Natyrisht, kjo është për shkak të marrëdhënies së veçantë mes lojtarit dhe trajnerit. Aubameyang luajti me Tuchel në Borussia, dhe pasi u transferua në Chelsea, ai tha se ishte i lumtur që do të luante përsëri për trajnerin gjerman.

Ata thonë se sulmuesi është tronditur nga lajmi, por nuk është ankuar. Për momentin, Pierre nuk pendohet për tranzicionin dhe mezi pret të punojë me Graham Potter. /albeu.com/

 

Shtuar 8.09.2022 18:36