Rayo Vallecano ka performancën më të mirë në shtëpi në Top-5 ligat në Evropë

Rayo Vallecano, e sapo rikthyer në La Liga këtë vit, ka bërë gjëra dhe gjëra që nga fillimi i sezonit, si rezultat i të cilit është në vendin e 4-të në ligë.

E thënë ndryshe, për të kuptuar saktësisht se çfarë po bën skuadra e vogël nga Madridi, ajo po “lufton” për daljen e saj në Champions League, marrë nga Sport Fm.

Një tjetër element mahnitës për Paco Hemet në tërësi është si vijon: Në Top-5 ligat e Evropës (Angli, Spanjë, Itali, Francë, Gjermani), Rayo Vallecano është ekipi më i mirë në shtëpi.

Rayo ka grumbulluar 25 nga gjithsej 27 pikë që mund të merrte, ndërkohë që ka një gol diferencë më të mirë se Paris Saint-Germain. /albeu.com/


Shtuar 21.12.2021 22:17