PSG do të përballet me 10 ditë të gjata në lidhje me Mbappe

Paris Saint-Germain po përballet me 10 ditë të gjata teksa shikon me ankth orën që shënon deri sa Kylian Mbappe të bëhet i lirë të flasë me klubet e tjera, në veçanti Real Madridin.

Meqenëse marrëveshja aktuale e sulmuesit francez skadon në verë, nga 1 janari ai do të jetë në gjendje të negociojë një marrëveshje parakontrate me skuadrat e tjera, diçka që Los Blancos e dinë mirë dhe po ashtu edhe PSG.

Duke përjashtuar çdo kthesë të papritur në këtë orë të vonë, tani duket e sigurt se Mbappe do të hyjë në vitin e ri në kontroll të fatit të tij. Klubi francez ende nuk i ka hequr shpresat, por duket gjithnjë e më e pamundur që një kontratë e re të nënshkruhet në ditët në vijim.

Në botën e futbollit, gjithçka mund të ndodhë dhe nuk do të jenë vetëm disa javë nervoze për PSG-në. Real Madridi nuk do të jetë i qetë nëse, ose derisa 23-vjeçari të vendosë stilolapsin në letër për të përkushtuar të ardhmen e tij në kryeqytetin spanjoll.

Megjithatë, mund të jetë një pritje edhe më e gjatë për të gjithë të përfshirët, pasi pritet që Mbappe të mos shpallë asnjë vendim në fillim të janarit. Ai madje mund të priste deri në fund të sezonit përpara se të bënte një njoftim publik.

Ambicia e Mbappes për të luajtur një ditë për Real Madridin nuk është sekret, por në një intervistë të fundit për Paris Match ai po jepte pak.

“Lidhjet personale janë shumë më emocionuese sesa paratë”, tha Mbappe.

“Në jetë, përvojat janë ato që kanë rëndësi, më shumë se grumbullimi i parave.

“Dua të udhëtoj, të takoj lojtarë të tjerë, të zbuloj kultura të tjera”./ h.ll/albeu.com


Shtuar 22.12.2021 19:24