Aksident me vdekje në Milot, trajleri përplas biçikletën (VIDEO)

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në autostradën Lezhë-Mamurras.

Sipas burimeve nga Policia e Shtetit, një trajler ka përplasur një person, që po lëvizste me biçikletë, i cili për pasojë ka humbur jetën.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur pak minuta më parë në afërsi të urës së Matit në Milot.

Ndërkohë drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kurbin.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 18:45, në aksin rrugor Lezhë-Mamurras, në afërsi të mbikalimit në Milot, mjeti me drejtues shtetasin A.L., ka aksidentuar një biçiklist ende të paidentifikuar, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen .

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes./albeu.com/