Pochettino thotë se ndjehet i relaksuar para finales me Liverpoolin

Mauricio Pochettino është duke u përgatitur për ndeshjen finale të Carabao Cup kundër Liverpool në Wembley të dielën në mesditë.

Në një konferencë për shtyp para ndeshjes, ai ndau njohuri për qasjen e tij për finalet e mëdha.

Pochettino theksoi rëndësinë e mbajtjes së gjërave të relaksuara, duke marrë nga përvoja e tij e pasur në stërvitje.

Teksa përgatit skuadrën e tij për sfidën, trajneri argjentinas la të kuptohet se pritja për të shtuar një tjetër medalje në koleksionin e tij.

“Jam shumë i relaksuar. Unë jam 51 vjeç, kam më shumë përvojë, kam luajtur finalet në Paris, mendoj se qasja është shumë e qetë dhe e relaksuar. Sigurisht, ne shkojmë të punojmë dhe kur të vijë momenti për të luajtur, atëherë do të fillojmë të ndiejmë adrenalinën dhe sigurisht që duam të fitojmë”, tha Pochettino.

“Por, siç u thashë lojtarëve, ne duhet të fillojmë lojën në orën 16:00 të së dielës. Nëse do të fillonim të mendonim për lojën një javë më parë, atëherë do të shpenzonim shumë energji”.

“Përgatitja për ndeshjen është e ndryshme nga fillimi i lojës, sepse ne po përgatitemi në një mënyrë vërtet të mirë. Jemi shumë të kënaqur me mënyrën se si po shkojnë gjërat këtë javë. Ne do të arrijmë në një gjendje shumë të mirë për të sfiduar Liverpoolin”, e mbylli Pochettino.

Chelsea dhe Liverpool takohen në finalen e madhe të Carabao Cup me fillim nga ora 16:00 të dielën në Wembley. /Telegrafi/